VK MORÁVIA

M E N U

P A R T N E Ř I

Zlínský kraj

Český svaz tělesné výchovy

Nadace Děti-Kultura-Sport

Český veslařský svaz

Panter Color a.s.

NIO Wellness

Štěrbák a Řimák o kvalifikaci

31.03.2012 13:55  Stěrbák a Řimák o místa v olympijské kvalifikaci

Zde uvádíme nekrácený rozhovor s našimi odchovanci Vojtou Řimákem a Adamem Štěrbákem. Bohužel nebylo možno umístit v tisku rozhovor celý.


Už tento víkend se dozvíme, zda a případně kolik bude mít olympijská dokvalifikace zástupců z VK MORÁVIA Uherské Hradiště.
Na Račickém kanále se bude v jediném závodě rozhodovat o jménech veslařů, kteří se v závěrečné dokvalifikaci pokusí vybojovat pro Českou republiku účast na Olympijských hrách v Londýně. Z deseti jmen budou o 6 místenek bojovat hned 2 odchovanci VK MORÁVIA Uherské Hradiště.
Čerstvý nejlepší sportovec města Uherské Hradiště a loňský bronzový medailista z Mistrovství světa juniorů Adam Štěrbák a jeho kolega, o rok starší Vojtěch Řimák, rozhodně nebudou bez šancí na úspěch.

Otázka: Jak jste se do úzkého výběru těchto 10-ti veslařů propracovali?

Vojta: Do výběru jsme se dostali na základě dobrých výsledků během zimní přípravy na trenažérech, ale především díky účasti na reprezentačním soustředění v italské Sabaudii, kde jsme minimálně drželi krok se zkušenějšími závodníky.

Otázka: Adam bude nejmladším a Vojtěch druhým nejmladším účastníkem rozstřelu. Cítíte respekt ke starším soupeřům?

Adam: Všichni naši soupeři už mají medaile z velkých světových akcí typu Mistrovství světa a slavný lodivod David Jirka dokonce stříbro z Olympijských her, ale zároveň jsou to tréninkoví partneři, kamarádi. Čerpáme od nich cenné zkušenosti, které se nám budou v budoucnu hodit, ale nedáme jim rozhodně nic zadarmo.

Otázka: Přijali vás na Dukle úspěšnější kolegové dobře?

Adam: Většinu kluků už jsme s Vojtou znali, takže jsme nešli do neznámého prostředí. Sice mezi sebou všichni soutěžíme, ale zároveň jsme i dobří přátelé.

Vojta: Mezi sebe nás bez problémů přijali i o 13 let starší veslaři, kteří nám často radí, jak na to.

Otázka: Zpět k závodu. Jak vidíte své šance? Pociťujete nervozitu? Přeci jen jde o jeden pokus.

Adam: Všichni na tom budou stejně, každý bude nervózní. Známe se navzájem. S Vojtou máme mírnou výhodu v tom, že nejsme považováni za velké favority a nic moc se od nás nečeká, ale svým způsobem můžeme být považováni za černé koně závodu.
Ne nadarmo členové britské veslařské reprezentace nedávno prohlásili, že při podobném rozstřelu, jaký absolvujeme my, byli v horším psychickém stresu než ve finále MS či OH.

Vojta: Mluvíme o jedné šanci v 6-ti minutách, které rozhodnou o zbytku sezony, ale rozhodně se neupínáme k tomuto jedinému roku. Máme se ještě hodně co učit.

Otázka: Jak vidíte současnou situaci ve vašem mateřském klubu?

Adam: Rozhodně nesouhlasíme s tím, jak se skupina lidí okolo Milana Šurého chová. Lidé, které neznáme, násilně obsadili klub. Vytvořená atmosféra rozhodně nikomu na výkonu nepřidá.

Vojta: Spíše naopak nás to omezuje, když přijedeme do Hradiště a chceme si v klubu zatrénovat. Zejména „směšná otevírací doba“, která je naprosto nevyhovující. Stálý dozor ochranky a neustálé prosení o klíče nám jen znepříjemňuje trénink.

Adam: Snažíme se na to nemyslet, ale nejde to. Jsme sice v Praze, ale také jsme neustále v kontaktu se svými trenéry a kamarády z VK MORÁVIA.


Archiv novinek

K A L E N D Á Ř
<<3 / 2023>>
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tip: Kliknutím na den se zobrazí plán a příslušné dokumenty vážící se k danému dni.


NÁHODNÁ FOTKA

© VK Morávia Uherské Hradiště, 2007/14 - Kódování: Martin Šimon - Grafika: Adéla Hanáčková  Administrace